Ali Rıza Güven Dualarla Anıldı

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği eski başkanlarından, Milli Kültür Ve Ahlaka Hizmet Vakfı kurucularından Ali Rıza Güven, vefatının 13. seneidevriyesinde kabri başında dualarla anıldı.

Bornova’da merhum başkanımızın yaptırdığı ve kendi adını taşıyan Ali Rıza Güven Camii’nde başlayan programda ikindi namazı öncesi, Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocalarından Hafız Mehmet Ali Yakalı, Hafız Fatih Gülpamuk, Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapılarak, Ali Rıza Güven’in ruhu için dua edildi.

İkindi namazı sonrası Kestanepazarı hocaları ve heyeti, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Başman, İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer ve Nazlım Dere ile birlikte Bornova Kent Mezarlığı’nda bulunan Güven Aile Kabri’ne geçti. Ali Rıza Güven’in kızları, yeğenleri, torunları ve sevenlerinin de bulunduğu anma programında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, Kestanepazraı Hatay Kur’an Kursu Hocası Hafız Mehmet Ali Yakalı ve Hafız Fatih Gülpamuk, Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, merhumun kabri başında Kur’an-ı Kerim Tilaveti yaptı.

Kestanepazarı Eski Hocalarından Hakkı Yağcı, merhum başkanın ruhu için okunan hatmi şeriflerin duasını yaptı.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

2 Yorum

2 Responses

 1. Dernek olarak bu kabir ziyaretlerinin yapılması çok doğrudur. İslami terbiye bunu gerektirir. Aynı zamanda vefa borcu ödenmiş olur inşaallah.
  Allahü teala hepinizden razı olsun. Dönem arkadaşlarımızdan bazılarının isimlerini görmek beni ayrıca memnun etmiştir. Özellikle Hakkı Yağcı beyin hevesle yaptığı yemekhane başkanlığını hiç unutmuyorum.
  Evet. İzmir Kestane Pazarıyla daha güzel.
  Prof. Dr. Hasan Çelikkaya
  ( 1959—1964. Kestane pazarı öğrencisi).

 2. Selamün Aleyküm. Kestanepazarı kurumları olarak, birbirinden kıymetli binlerce vatan evladının yetişmesine bizzat katkı sağlamış değerli bir öğretmenimizden, böylesine güzel yorumlar almak bizleri ayrıca sevindirmiştir. Kestanepazarı Ailesi olarak, siz kıymetli mezunlarımızı yanımızda görmek, Kur’an yolunda hizmet aşkımızı daha da güçlendirmektedir. Kütüphanemize hediye etmiş olduğunuz kitaplarınız da yeni öğrencilerinizin hizmetinde okunmaya devam etmektedir. Maddi ve manevi tüm destekleriniz için teşekkür eder, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

  Kestanepazarı Yönetim Kurulları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif