Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı ve Alaşehir Müftülüğü’nün düzenlediği “Alaşehir Kur’an Ziyafeti” programında Çanakkale şehitleri yâd edildi. Pazar Camii’ndeki programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Programda hafızlar Kur’an tilavet etti, kasideler ve ilahiler okundu, günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı.

Birbirinden güzel seslerin Kur’an tilavet ettiği programda; Ankara Kocatepe Camii İmam Hatibi Hafız Adem Kemaneci’nin yanı sıra Kurra Hafız Mesut Güner, Hafız İbrahim Eker, Hafız Vedat Özarpacı, Hafız Sadık Daştan, Hafız Yasin Uslu, Hafız Nejat Erim ve Hafız Yunus Emre Vural gönüllerin pasını sildi.

Minik hafız adaylarının da tilavetleriyle katılımcıları coşturduğu programda; Kestanepazarı talebesi Akşemsettin İHO 7. Sınıf Öğrencisi Abdülkadir Şen ve Alaşehir Müftülüğü Yaz Kur’an Kursları’nda öğrenim gören 4. Sınıf öğrencisi Ahmet Özkan Kur’an tilavet etti.

Kestanepazarı Basın-Yayın ve Enformasyon Müdürü Nurkan Boz’un sunumuyla gerçekleşen programda; Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Alaşehir İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Yunus Emre İlçe Müftüsü Şakir Kırkız ve Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman birer konuşma yaptı.

Kestanepazarı
Meşhur Hafızlar Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle Alaşehir’de Çanakkale Şehitlerimizi Yâd Etti

Mustafa Yaman: “Kestanepazarı 70. Yaşında”

Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Yaman, Kestanepazarı’nın hizmetlerine 1945 yılından bu yana devam ettiğini belirterek; “Bu sene Kestanepazarı 70 kuruluş yılını kutluyor. Hafızlık ve Kur’an eğitiminin öncü kuruluşu olan Kestanepazarı hizmetlerini daha geniş çapta kitlelere ulaştırmak için 2015-2016 yıllarında belli tanıtım çalışmaları yapacak.

Ortaokul öğrencilerimizin eğitimi için kullanılacak yurt binamızın inşaatı tamamlandı. Eğitim araç-gereçleri eklenerek bu sene hizmete başlayacak. Bayraklı’da hafız öğrencilere özel Kestanepazarı İmam-Hatip Lisesi’nin projesi hazır. Sizlerin destekleriyle devam eden Kur’an hizmetlerinde gayret bizden tevfik Allah’tan.” sözleriyle kurumlardaki çalışmaları özetledi.

Sinan Cihan “Çanakkale’yi Geçilmez Yapan, Kur’an Ruhudur”

Alaşehir Kur'an Ziyafeti
Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan

Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, konuşmasında programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek cemaate şöyle hitap etti: “Bugün pek çok güzellik bir araya geldi. En sevimli mekân olan Allah’ın evindeyiz. Namazı kıldık, namazı bekliyoruz. Kur’an tilaveti dinliyoruz ve şehitlerimize rahmet diliyoruz. Çanakkale’yi geçilmez yapan, Kur’an ruhudur. Bütün bu güzellikleri sürdürerek omuz omuza verdiğimizde gelecekte daha da güçlü olacağız demektir. Bu değerleri kaybettiğimizde tarihte yerimizi alır; yerimize başkaları gelir.” diyerek Çanakkale Savaşlarıyla ilgili hatıralar anlattı. Şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle yâd etti.

Mehmet Yiğit: “Erkek Yatılı Kur’an Kursu Temeli Attık”

Alaşehir İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit ise müftülük hizmetlerine değinerek “Çanakkale zaferinin 100. yılında, şehitlerimizi anmak için bu programı düzenledik. Kestanepazarı ile daha önce de böyle bir program düzenledik ama bizim bağımız çok daha eskiye dayanır. Kestanepazarı’nın kurucusu Kurra Hafız Salih Tanrıbuyruğu Hocaefendi, Kestanepazarı’nı kurmadan önce ilçemiz müftüsü idi. Biz de onlar gibi kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. İlçemizde hafızlık geleneğini yaşatacak bir erkek yatılı Kur’an kursunun temelini attık. Kız Kur’an kursumuz tüm hızıyla hizmetlerine devam ediyor.

Bu program başta olmak üzere, yapacak olduğumuz diğer faaliyetlerde de Çanakkale şehitlerimizi yâd edeceğiz.” dedi. Yiğit programın sponsorluğunu üstlenen Akgüller Un ve Yem Fabrikası adına İbrahim Akgül’e teşekkür etti.

Programa katılan, Yunus Emre İlçe Müftüsü Şakir Kırkız da bir konuşma yaptı. Kırgız konuşmasında programı tertip eden kurumlara teşekkür ederek, Çanakkale’nin ve Çanakkale ruhunun, gençlerimiz için oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Program sonunda Alaşehir Müftülüğü halka lokma ikram etti.

Alaşehir Kur'an Ziyafeti
Soldan: Mustafa Yaman – Mehmet Yiğit – Şakir Kırgız
Alaşehir Kur'an Ziyafeti
Alaşehir Kur’an Ziyafeti Okuyucu Hocaları ve Program Sorumluları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.