Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Türkiye’nin en köklü Hafızlık Kurumu olan İzmir Kestanepazarı mezunları her yıl olduğu gibi bu yıl da Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin İzmir Hatay’daki Eğitim Kampüsü’nde bir araya geldi.

Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği tarafından organize edilen 50. Mezunlar Buluşması, kampüste gerçekleşti. Sabah kahvaltısı ile başlayan programda Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği üyeleri, eski günlerdeki gibi hep birlikte kahvaltı yapma keyfini yaşadı. Kahvaltıdan sonra dernek üyeleri toplu bir biçimde bahçeye geçti. Kestanepazarı Mezunu Nurkan Boz’un sunumuyla yapılan programda açılış Kur’an-ı Kerim’ini mezunlardan Buca Hacı Ahmet Susuzlu Camii Müezzin Kayyımı Hafız Osman Özcan okudu.

ESKİ YÖNETİME TEŞEKKÜR ETTİ YENİ YÖNETİME BAŞARI DİLEDİ
Kur’an-ı Kerim’de Ali İmran Suresi’nin 190-194 ayetleri okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, mezunlarla birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Programa katılan herkese teşekkür eden Başkan Dayhan, Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği eski başkanı Akif Savaş ve yönetimine Kestanepazarı Camiasına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, yeni yönetimi de Başkan Akif Yıldırım’ın nezdinde tebrik ederek başarılar diledi.

DERNEK FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin hamiliğini yaptığı Kur’an Kursları’nda hafızlık eğitimi alan öğrencilerin girdikleri sınavda yüzde yüz başarı sağladıklarını da tekrar hatırlatan Başkan Dayhan, tüm Kur’an kurslarımızdaki görevli hocalarımıza başarılarından dolayı bir kez daha teşekkür etti. Derneğin bir yıllık süre içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında da mezunlara kısaca bilgi verdi.

MEZUNLARDAN KESTANEPAZARI YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR
Cüneyd Dayhan’ın ardından kapanış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Akif Yıldırım’da tüm haziruna katılımlarından dolayı teşekkür etti. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği yönetim kurulu ve başkanı Cüneyd Dayhan’a, gerçekleştirdikleri ev sahipliğinden ve kendilerine gösterdikleri destekten dolayı da teşekkür eden Başkan Yıldırım, pandemi sebebiyle son bir iki yıldır gerçekleştiremedikleri sahur, iftar ve piknik faaliyetlerini de şartların uygun olması ile birlikte kaldığı yerden devam ettireceklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından bahçede bulunan mezunlar hep birlikte sohbet ederek eski günleri yâd etti.

Açılış Kur’an-ı Kerim’ini mezunlardan Buca Hacı Ahmet Susuzlu Camii Müezzin Kayyımı Hafız Osman Özcan okudu.
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, mezunlarla birlikte olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Akif Yıldırım’da tüm haziruna katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Mezunlar buluşmasına katılan İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı sProf. Dr. Ramazan Muslu’yu başkan Cüneyd Dayhan karşıladı. Kestanepazarı mezunlarından olan Dekan Prof. Dr. Muslu, programda Kestanepazarı mezunları ile birlikte sohbet ederek eski günleri yâd etti.
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan ve Kestanepazarı Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Akif Yıldırım 50. Mezunlar Günü Buluşması anısı için birlikte fotoğraf çektirdi.
Kestanepazarı’nda eğitim görmüş, hocalık yapmış ve dernek faaliyetlerinde bulunmuş mensuplar bir araya gelerek sohbet etti.
1996 yılı mezunları bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.