2021-2022 EĞİTİM DÖNEMİ HAFIZ ADAYLARI DERS BAŞI YAPTI

Kestanepazarı Kur’an Kursları yeni hafız adayları ile birlikte 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemine başladı. Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, Kur’an Kursu hocalarına, öğrencilere ve velilere başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri dileğinde bulundu.

Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’na başvuru yapan öğrenciler arasından hafızlık için kayıt yapma hakkı kazanan 80 öğrenci Eğitim Kampüsü’ne gelerek yerleşti. Aileleri tarafından kursa getirilen öğrenciler seviyelerine göre sınıflara ayrılırken, yatakhaneleri de belirlendi.

YENİ ÖĞRENCİLER HOCALARIN MESLEK HEYECANINI YENİLİYOR

Sınıflarının belirlenmesinin ardından ilk derslerine giren öğrenciler, Kestanepazarı’nın birbirinden kıymetli hocalarından Kur’an-ı Kerim dersleri almaya başladı. Karabağlar Müftülüğü Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Müdürü Hafız Şaban Küçük, yeni öğrenciler ile birlikte yeni eğitim öğretim dönemine geçmenin heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, “Öğretmenlik mesleğinin en güzel yanlarından birisi de hiç şüphesiz eğitim öğretim dönemi başlangıcıdır. Bu dönemlerde hepimiz adeta yeni öğrenciler ile meslek heyecanımızı yeniliyoruz. Kestanepazarı Hafızlık Eğitimi’nde ülkemizin en başarılı kurumlarından birisidir. 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi’nde de Allah’ın izni ile başarılarımızın artarak devam edeceğine inancım tam. Yüce Allah’tan tüm hocalarımızla, öğrencilerimiz ve velilerimizle sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi dilerim” dedi.

HAFIZ ADAYLARININ İHTİYAÇLARI HER ŞEYDEN İLERİDE TUTULUYOR

Kur’an Kurslarına kayıt yaptırarak derslere başlayan öğrencilere yeni eğitim öğretim döneminde başarı dileklerinde bulunan Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Cüneyd Dayhan, dernek ve vakıf olarak hafız ve hafız adaylarına hizmet etmekten duydukları memnuniyeti bir kez daha yineledi. Kestanepazarı Kur’an Kursları’nın 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde de geleneği bozmadan, hafızlıkta yüzde yüz başarı sağladığını hatırlatan Başkan Dayhan, “Bu başarının mimarı olan öğrencilerimizi, hocalarımızı ve ailelerini bir kez daha tebrik ederim. Kestanepazarı Dernek ve Vakıfları olarak taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. Ümmetin emaneti olarak gördüğümüz bu yavruların her türlü ihtiyacı, sağlığı ve güvenliğini kendi ihtiyaçlarımızdan ileride tutup, eğitimlerine fedakârca devam ediyoruz. 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde de Yüce Rabbimizin izni ile başarılarımızın artarak devam edeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif