Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı Çalıştayı Yapıldı

Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu 2018-2019 Eğitim Öğretim Çalıştayı Kurs Yöneticisi Şaban Küçük başkanlığında yapıldı. İstişarelerde bulunmak için Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu’nda görevli hocaların da katıldığı toplantının başında Kurs Yöneticisi Şaban Küçük, kursta görevli hocalara genel eğitim öğretim durumu hakkında bilgi verdi.

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay’daki yerleşkesinde yapılan toplantıya Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yöneticisi Şaban Küçük, Yurt Müdürü Halil Taşcı, kursta görevli hocalar katıldı. Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni yönergesine göre “Örgün Eğitim İle Birlikte Hafızlık Uygulaması Projesi” öğretmenlerle istişare edildi.

Öğrencilerle yapılacak olan sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin içeresinde futbol ve okçuluk turnuvalarının planlanması ile yazın Kaynaklar Spor ve Mesire Alanı’nda yapılacak faaliyetler konuşuldu. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere İmam-Hatiplik ve Müezzinlek alanlarında mesleki tatbikat eğitimlerinin verilmesi görüşüldü.

Toplantıda ayrıca Ramazan ayında mukabele okuyacak öğrencilerin şartları ve kriterleri görüşüldü. Yurt Müdürü Halil Taşcı, yurtların genel fiziki durumları ile yapılacak tadilatlar hakkında bilgi verdikten sonra, 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılında öğrenci alım şartlarının belirlenmesi için hocalar arasında istişare yapıldı.

Çalıştaya katılan Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu’nda görevli hocalar Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu hocaları ile görüş alışverişinde bulunarak, kurslarında yapılan eğitim ve öğrenci durumları hakkında genel bilgi verdi. Çalıştay Fatih Gülpamuk Hocamız ve Yönetim Memuru Yasin Yardım’a dünyaya gelen evlatları için takdim edilen doğum hediyesiyle son buldu.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif