Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın da kurucuları arasında yer aldığı 15 Temmuz Derneği’nin Balçova Termal Otel’de yapılan İzmir Tanıtım Toplantısına Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği olarak katılım gerçekleştirdik.

Toplumsal hafıza oluşturarak, 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin öncesi ve sonrasında yaşananları gelecek nesillere aktarmak, milli birlik ve beraberlik şuurunu yaygınlaştırarak her bir vatandaşın bu şuura sahip olmasını sağlamak amacıyla kurulan 15 Temmuz Derneği İzmir Tanıtım Toplantısı Balçova Termal Otel’de yapıldı. Toplantı için alınan davet üzerine İSTOK bileşeni olan Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfımız adına Vakıf Müdürü Ahmet Özer ile Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneğimiz adına da Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç toplantıya katılım gösterdi.

İzmir’de bulunan birçok sivil toplum kuruluşunun da katılım gösterdiği toplantıda 15 Temmuz Derneği Kurucuları’ndan Yönetim Kurulu Üyesi A. Tarık Şebik derneğin misyon ve vizyonunun da yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. 15 Temmuz ve benzeri olayların yeniden yaşanmaması için yaptıkları çalışmaları da anlatan Şebik, dernek olarak bastırdıkları kitap, broşür ve görsel yayınların tanıtımını da yaptı.

Toplantı sonrası İzmir’de bulunan sivil toplum kuruluşları da İzmir’de 15 Temmuz ve sonrasında milli birlik ve beraberlik şuurunu hâkim kılmak adına yaptıkları çalışmaları da anlatan kısa tanıtımlarını gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.