Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Müftülüklerimizin Aylık Toplantılarına Ev Sahipliği Yaptık

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin Hatay’daki eğitim kampüsü, Konak ve Karabağlar İlçe Müftülükleri’nin olağan aylık personel toplantısına ev sahipliği yaptı.

Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı’na ait olan Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun konferans salonunda gerçekleştirilen toplantılarda her iki ilçede görevli tüm diyanet personeli hazır bulundu. Toplantı için gelen personeller Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’nin ikramları ile kahvaltı yaptıktan sonra toplantıya geçti.

KESTANEPAZARI EGE’NİN ÖNEMLİ BİR MARKASIDIR
İlk toplantı hafta başında Konak Müftülüğü tarafından yapılırken, açılış konuşmasında Konak Müftümüz Hasan Hayri Yaşar, ev sahipliğinden dolayı Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği başkanı, yönetim kurulu üyeleri, halkla ilişkiler müdürü ve tüm personele teşekkür etti. Kestanepazarı’nın temelinin bir fidan olarak Kestanepazarı Merkez Kur’an Kursu’nda atıldığını da dile getiren Müftü Yaşar, “Bugün gelinen noktada Kestanepazarı İzmir ve Ege’de önemli bir marka haline gelmiştir. Sizlerin de içinizde buradan mezun birçok din görevlisi olduğu gibi birçok arkadaşımızda evlatlarını bu kuruma emanet etmektedir. Bizler bu tür marka olan kurumlarımıza sahip çıkmalıyız” dedi.

Konak Müftülüğü’nden bir gün sonra da olağan aylık toplantılarını yapmak için Karabağlar Müftülüğü personelleri Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda bir araya geldi. Topluca yapılan kahvaltının ardından konferans salonuna geçildi. Toplantı açılışında Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi İzmir Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması birincisi Hüseyin Yörük Kur’an Tilaveti yaptı.

“BURADA HEM EV SAHİBİ HEM DE MİSAFİRİZ”

Konuşmasına, Kestanepazarı Hatay Eğitim Kampüsü’nde hem misafir hem de ev sahibi olduklarını belirterek başlayan Karabağlar İlçe Müftüsü Feyyaz İdin, “Burada eğitim gören öğrencilerimizin bir kısmı Diyanet İşleri Başkanlığımıza, bir kısmı Milli Eğitim Bakanlığımıza bir kısmı da her iki kuruma kayıtlı öğrenciler. Bu çocuklar bizim çocuklarımız ve bunlara sahip çıkmak bizlerin görevidir” dedi.

FİLİSTİNLİ ŞEHİT KARDEŞLERİMİZ İÇİN DUA İLE BAŞLADI

Konuşmasında Kudüs’te Filistinli kardeşlerimize yapılan vahşi saldırıları da kınayan Müftü İdin, Kudüs’te İsrail tarafından şehit edilen ve yaralanan Filistinli kardeşlerimiz için dua etti. Katliam yapılırken birkaç kilometre ötede kutlama yapıldığını da vurgulayan Müftü İdin, “Böyle bir vahşet asla unutulmayacaktır. Filistin’in asla yalnız değildir ve millet olarak kendilerini asla yalnız bırakmayacağımız herkes tarafından bilinmelidir” şeklinde konuştu.

“HASRET GİDERME İMKÂNI BULDUK”

Konak ve Karabağlar Müftülüğü personellerini ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği İdari İşler ve Personel Müdürü Ahmet Özer, “Bu toplantılar vesilesi ile her iki ilçemizde de çalışan diyanet personeli ile bir araya gelerek sohbet etme ve hasret giderme imkânı bulduk” dedi.

Her iki toplantıda da söz alan Kestanepazarı Halkla İlişkiler Müdürü Ali Koç, katılımcılara Kestanepazarı’na öğrenci alımı ile ilgili prosedürlerini anlattı. Gelecek dönem eğitim hayatına başlayacak olan Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler arasında yer alan Hisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili de bilgi veren Koç, dernek ve vakfımızın Ramazan faaliyetlerini de anlattı.

Toplantı açılışında Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu ve Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi İzmir Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması birincisi Hüseyin Yörük Kur’an Tilaveti yaptı.

Konak Müftümüz Hasan Hayri Yaşar, ev sahipliğinden dolayı Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği başkanı, yönetim kurulu üyeleri, halkla ilişkiler müdürü ve tüm personele teşekkür etti.

Karabağlar İlçe Müftüsü Feyyaz İdin Filistinli Şehit Kardeşlerimiz İçin Dua Etti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif