Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Hafızımız Halil Ay Türkiye İkincisi Oldu

 “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması” ve “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” Türkiye Finalleri Manisa’da yapıldı. Bölge birincisi olarak yarışmaya katılan Kestanepazarı Hafızı Halil Ay yarışmayı Türkiye ikincisi olarak tamamladı.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık” Yarışması ve “Genç Bilaller Ezan Okuma” Yarışması’nın 2018 Türkiye Finali 6 Mayıs’ta gerçekleştirildi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Manisa Kültür Sitesi Lale Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen finallere, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Millî Eğitim Müdürü İsmail Çetin ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Ali Yazıcı ve meslek dersleri öğretmeni Zekai Türkmen, Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Muhiddin Sami Dayhan ve Halil Fatih Boyacı ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Ahmet Özer, ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Yarışmanın seçici kurul başkanlığını üstlenen Diyanet işleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraatlar Kurulu Üyesi Fatih Okumuş’un Kur’an tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail Çetin yaptı.

Türkiye’nin dört bir yanından katılan öğrencilerin Kur’an-ı Kerimi ezberlerinden doğru ve güzel okuma performanslarını sergiledikleri “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması”nı Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ebubekir Kaçan birincilikle tamamladı. Katıldığı tüm yarışmalarda hiç takılmadan ezberinden okuma başarısını gösterebilen nadir yarışmacılar arasında olan İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kestanepazarı Hafızı Halil Ay yarışmayı ikincilikle tamamlarken, üçüncülüğü ise Ankara’dan Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Odacıoğlu aldı.

Hafızımız Halil Ay’a ikincilik plaketini MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz verdi. Dereceye giren öğrencilere, öğretmen ve idarecilerine protokol üyeleri tarafından hediye takdimi yapıldıktan sonra program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tamamlandı.

ÜNİVERSİTE HAYATINDA DA DESTEK OLACAĞIZ

Halil Ay’ın göstermiş olduğu başarıdan dolayı büyük gurur duyduğunu dile getiren Özel Kestanepazarı Hatay Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Zübeyir Kuyubaşı, “Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’na ve hocası Kurra Hafız Mesut Güner’e de başarılı bir genç yetiştirdikleri için teşekkür ederim. Lisedeki derslerinde de başarılı olan ve son dönemi de takdir belgesi ile tamamlayan Hafızımız Halil Ay’ın bu başarısını üniversite sınavlarında da göstererek iyi bir üniversiteye gideceğinden eminim. Dernek ve vakıf olarak dün olduğu gibi bugün de öğrencilerimizin üniversite hayatlarında da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizin başarısı için bizlerden desteklerini esirgemeyen Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ile Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Çoşkun Akın ve değerli yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim” dedi.

BİR HEDİYE DE ÖZMERVE TURİZM’DEN

Katıldığı il seçmeleri ve bölge seçmelerinde hiç takılmadan Kur’an-ı Kerimi ezberinden okuma başarısı gösterip bölge birincisi olarak Türkiye Finalleri’ne kalan hafızımız Halil Ay’a bir tebrik de Özmerve Turizm’den geldi. Türkiye finallerinde ikincilik elde eden başarılı öğrencimizi Özmerve Turizm tarafından bir umre ile ödüllendirildi.

Hafızımız Halil Ay’a ikincilik plaketini MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz verdi.

Hafızımız Halil Ay yarışma sonrası hocası Kurra Hafız Mesut Güner ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hafızımız Halil Ay yarışma sonrası MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif