Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği

Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği, Buca Müftülüğü ile birlikte Yıkık Kemer Camii’nde şehitlerimizin ruhları için Kur’an Tilaveti gerçekleştirdi. Cuma namazı öncesi yapılan ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, dünya ve Türkiye dereceleri olan kurra hocalar ile hafız öğrenciler yaptıkları tilavetle büyük beğeni topladı. Şehitlerin ruhları için duayı programın sonunda İzmir İl Müftü Vekili Muharrem Gül yaptırdı.

 

Yıkık Kemer Camii’nde, Cuma namazı öncesi Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği ve Buca Müftülüğü tüm şehitlerimizin ruhları için Kur’an Tilaveti düzenledi. Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı’nın sunuculuğunu yaptığı programda, Kurra Hafız Sadık Daştan, Kurra Hafız Mesut Güner, Hafız Mehmet Ali Yakalı, Hafız Yasin Uslu hocalar ile hafız öğrencilerden Hüseyin Yörük, Halil İbrahim Durut ve Ömer Arslan yaptıkları Kur’an tilaveti ve okudukları ilahilerle şehitleri andı.

 

HAFIZ ÖĞRENCİLER MEST ETTİ

Kestanepazarı’nın hafız öğrencilerinden İzmir Güney Bölgesi İmam Hatip Ortaokulları arası yarışmalarda Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma birincisi Hüseyin Yörük, Ezan Okuma birincisi Halil İbrahim Durut ve Hafızlık birincisi Ömer Arslan’ın Yasin Sûresi’nin okumalarıyla başlayan programda, Kurra Hafız Mesut Güner Hoca Ankebut ve Araf Sûrelerini, programın sonunda cuma namazını da kıldıran Kurra Hafız Sadık Daştan Hoca ise Zümer ve Âl-i İmrân Sûrelerini okudu.

 

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ HOCADAN KUR’AN ZİYAFETİ

Tilavetlerin ardından Kestanepazarı İlahi Korosu, Hafız Mehmed Ali Yakalı Hoca yönetiminde çeşitli ilahiler seslendirdi. İlahilerin ardından sahneye çağırılan ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya Üçüncüsü Hafız Yasin Uslu Hoca, Tevbe ve Saff Sûresi’ni okudu.

 

ŞEHİTLER İÇİN DUA İL MÜFTÜSÜNDEN

Şehitlerimizin ruhları için düzenlenen ve yaklaşık 2 saat süren programın sonunda sahneye davet edilen İzmir İl Müftü Vekili Muharrem Gül, şehitlerimiz için okunan surelerin ve hatimlerin duasını yaptı. Düzenlenen programdan dolayı Buca Müftülüğü ve Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği’ne teşekkür etti. Ardından okunan ezanla birlikte cuma namazına geçilerek program sonlandırıldı.

Programın sunuculuğunu Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu Yurt Yöneticisi Halil Taşcı yaptı.

Program Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma birincisi Hüseyin Yörük, Hafızlık birincisi Ömer Arslan ve Ezan Okuma birincisi Halil İbrahim Durut’un Yasin Sûresi’nin okumalarıyla başladı.

Kurra Hafız Mesut Güner Hoca Ankebut ve Araf Sûrelerini okudu.

Programın sonunda cuma namazını da kıldıran Kurra Hafız Sadık Daştan Hoca ise Zümer ve Âl-i İmrân Sûrelerini okudu.

Tilavetlerin ardından Kestanepazarı İlahi Korosu, Hafız Mehmed Ali Yakalı Hoca yönetiminde çeşitli ilahiler seslendirdi.

İlahilerin ardından sahneye çağırılan ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Dünya Üçüncüsü Hafız Yasin Uslu Hoca, Tevbe ve Saff Sûresi’ni okudu.

  Programın sonunda sahneye davet edilen İzmir İl Müftü Vekili Muharrem Gül, şehitlerimiz için okunan surelerin ve hatimlerin duasını yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.