Vali Erol Ayyıldız’dan Kestanepazarı Vakfı’na Ziyaret

Kestanepazarı Eğitim Kurumları Yönetim Kurulları toplantısına katılan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Kestanepazarı ve Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı’nın yeni yönetimini tebrik etti.

Vali Ayyıldız, Kestanepazarı Kampüsü girişinde Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu (İHO) öğrencileri ve genç hafızlar tarafından karşılandı.

Böyle Kurumların Sayıları Artmalı

Vali Ayyıldız, Yönetim Kurulları toplantısında kurul üyeleriyle tanıştı. Kestanepazarı gibi Kur’an’a hizmet eden, güzel hizmetler üreten kurumların sayılarının artması gerektiğini ifade eden Ayyıldız, Kestanepazarı’na sahip çıktıklarını, hizmetlere destek vermeye gayret ettiklerini belirtti. Kur’an’a hizmetkâr yetiştiren kurumların sayılarının artması gerektiğini ifade eden Ayyıldız, öğrenci alımı ve hafızlık sistemiyle ilgili yöneticilerden bilgi aldı.

Millî Kültür ve Ahlâka Hizmet Vakfı Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını dileyen Ayyıldız, Çoşkun Akın başkanlığında oluşan yeni Mütevelli Heyeti’ne de hayırlı hizmetlerde başarılar diledi.

Başkan Dayhan Teşekkür Etti

Desteklerinden dolayı Vali Ayyıldız’a teşekkür eden Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan, Ayyıldız’ın Kestanepazarı’nın hizmetleriyle yakından ilgilendiğini belirtti.

Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Tevekkül Çobanlar, öğrencilerin durumlarıyla ilgili Vali Ayyıldız’a bilgi verdi ve okulun 1 yıllık çalışma raporunu kendilerine takdim etti.

Toplantı sonrası Kestanepazarı İmam Hatip Ortaokulu Mescidi’nde Kur’an kursu öğrencileriyle sohbet eden Ayyıldız, hafızlara hep imrendiğini, onların dualarını beklediklerini belirtti.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Yazdır

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tertemiz yavrularımıza Kitabullah'ı nakşediyoruz...

Hz. Osman ibni Affan (R.A)’dan rivayet olunur ki; Rasûlullah (S.A.V) şöyle buyurdu: “Sizin en hayırlınız Kur’anı öğrenen ve öğretendir.” Hadis-i Şerif